איך בוחרים אולם?

איך בוחרים אולםיש לכם אירוע חגיגי: חתונה, ברית, בר מצווה, אירוע עסקי ואתם זקוקים לאולם!

המבחר גדול, הסגנונות רבים, כיצד תבחרו אולם ההולם את רצונותיכם מבלי להיכנס לכל האתרים הנוגעים בדבר ולקרוא את הכתוב ומבלי להרים עשרות טלפונים ואחר כך לכתת את רגליכם מאולם לאולם. יתכן שגם אם תעשו זאת, לא תצליחו להגיע לידי החלטה. והסיבה? לא גיבשתם  כל רעיון בנושא ובמילים אחרות: אינכם יודעים מה אתם רוצים. במצב שבו יש שני אנשים ומעלה שאמורים להחליט באיזה אולם לבחור, אתם עלולים לגלות שהטעמים שונים וקשה להגיע לידי הסכמה. מה עושים?

 

הצעד הראשון: הכנת הקרקע לחיפוש באינטרנט

ככל שתקדימו ותעשו פעולת חשיבה עמוקה יותר ותבינו מה אתם רוצים, החיפוש יהיה קצר וקולע יותר.

כדי להתחיל בחיפוש אחר האולם המתאים ביותר לאירוע, ענו תשובה ברורה לשאלות שנשאלכם.

אם יש מידה מסוימת של גמישות בנושאים שנעלה בפניכם,  הבהירו לעצמכם איזה נושא הוא הפחות גמיש מבחינתכם וקחו זאת בחשבון בקבלת ההחלטות.

להלן השאלות הבסיסיות: מה סוג האירוע? (חתונה, ברית וכ"ו) מה מספר המוזמנים? באיזו עונה מתקיים האירוע? מה התקציב המשוער שבידכם?

 

סדרת השאלות הבאה עשויה לעורר התלבטויות, נסו להחליט, כדי לקדם את התהליך. :

היכן נוטה לבכם לקיים את האירוע? באיזה איזור? בצפון. במרכז? בשפלה? בדרום הארץ? באיזו עיר? האם תרצו לקיימו במקום פתוח או סגור? באולם או בטבע?

אם בטבע בחרתם, באיזה נוף? במדבר? על חוף הים? ביער? על גדות נחל?

אם לעיר הגדולה נוטה לבכם, האם תעדיפו אולם אירועים? גן אירועים? או מסעדה?
סדרה נוספת של שאלות נוגעת  לשירותים שתרצו לקבל מהמקום בו יתקיים האירוע, האם הם כוללים:

קייטרינג, מוזיקת רקע, צוות בידור, מערכת תאורה, מערכת הגברה, מלצרים, ברמנים, צלמי סטילס ווידיאו, צוות הפקה, מעצבים, מוהל, רב וכ"ו. כלומר מה מספק המקום ולמה אתם אמורים לדאוג בעצמכם.

שאלה חשובה נוספת שעליכם לשאול את עצמכם היא: עד כמה אתם רוצים להיות מעורבים בהפקת האירוע ועד כמה חשוב לכם להטביע בו את טעמכם האישי.

 

הצעד השני: חיפוש באינטרנט.

רשמו הגדרה של סוג המקום שבחרתם והאזור. היכנסו  לאתרים שעלו, קראו את המידע על פי הפרמטרים שיצרתם ורשמו את אלה ההולמים ביותר  את דרישותיכם, הנה כך תהיה בידכם את רשימת אפשרויות קצרה וקולעת.

 

הצעד השלישי: יצירת קשר

הרימו טלפון לאולמות שברשימתכם ושאלו את כל השאלות שניתן לשאול בטלפון. אם במהלך השיחה תחליטו לבדוק את האפשרות יותר לעומק, קבעו פגישה עם בעלי המקום.

 

הצעד הרביעי: ביקור במקום האירוע

מומלץ להגיע בזמן שמתקיים אירוע במקום ולראות כיצד הדברים מתנהלים: שימו לב לכל פרט ופרט, בדקו עד כמה נוח להגיע למקום, מה מצב החנייה, התרשמו ממנהלי המקום, מהאולם, מהשירותים, מהניקיון, בדקו את התפריט, מחירים וקבלו תשובות ברורות לכל השאלות שנשאלו פה ובנוסף בקשו שמות של ממליצים.

 

צוות "הרקיע השביעי" מאחל לכם הצלחה במסע החיפושים ומזמין אתכם לקבוע עמנו פגישה.

שתף את המאמר